Buna! In luna mai organizez un atelier „Cum să pictezi ceea ce vezi in care vom schita impreuna si vom vorbi despre culoare, forme, ilustratii si bucuria de a picta 😃
Locație: Cub Velo Hub, Blvd. Gării nr.1
Data: Sâmbătă, 9.04.2026, ora 12:00
Durata: aproximativ 3 ore
Donație: 190 RON
Rezervarea se face după completarea formularului, pentru rezervare este necesară achitarea a jumătate din sumă, iar ce rămâne la fața locului.
Pe durata cursului, ne vom baza pe skillul observațional folosind materiale precum liner și acuarele; atelierul se va împărți în 2: partea teoretică, unde vom studia forme, culoare, termeni din pictură și ilustrație, iar apoi prin practică și execițiu vom exersa și ilustra împreună ce avem în jurul nostru.
Atelierul nu necesită experiență în desen sau arte plastice și vei avea toate materialele necesare la dispoziție. La final vei avea 2-3 schițe finalizate , vei pleca cu experiență , mai multă încredere și deschidere către desen și pictură 🙂
Locurile sunt limitate, atelierul se va ține cu maxim 6 participanți și este destinat adolescenților și adulților. Pentru a rezerva un loc, este necesară achitarea a jumătate din prețul total, prin platforma revolut, la contul @isavu93 sau prin contul IBAN RO58RZBR0000060020645799
Prețul include:
– materiale de artă (acuarele, guașe , creioane, linere, hârtie)
– 1 băutură și snack la alegere (cafea de specialitate, băuturi non-alcoolice, sucuri, ceai, sărățele etc)
– suportul de curs și tips and tricks
– îndrumare și bucuria de a schița 🙂
https://www.facebook.com/events/926107320259640/