Vă invităm la o nouă ediție a evenimentului „Seri Literare Brașovene”, care va avea loc vineri, 15 mai, începând cu ora 17:30, la Librăria Șt. O. Iosif. Sub titlul „Literatura, despre prezent sau despre trecut?”, evenimentul propune un dialog captivant în jurul operelor autoarei Ana-Maria Negrilă, fiind prezentate volumele „Cele patru oglinzi ale adevărului”, „Cronica barbară” și „Grădina alchimiștilor”. Alături de autoare, vor lua cuvântul invitații Rodica Bretin, Anca Ianchiș și Laurențiu-Ciprian Tudor, discuția fiind moderată de Augusta Oniță-Bagoly. Evenimentul este organizat în parteneriat cu Uniunea Scriitorilor din România, Libris Șt. O. Iosif, Epithet și Editura Hyperliteratura. Vă așteptăm la o seară dedicată dialogului și literaturii de calitate!
https://www.facebook.com/events/1723616785178482/